-
Wiesje Windekind -
-
Kasper
Zowel Wiesje als Kasper zijn getest op de afwezigheid van gevaarlijke virussen. Hun DNA is onderzocht en ze zijn geen drager van ongewenste genen. Ook hebben ze met goed gevolg het onderzoek naar patella luxatie (=afwijking van het kniegewricht) ondergaan.
De bloedgroep van Wiesje is helaas niet helemaal naar wens. Zij heeft b/b wat betekent dat ik haar kittens direct na de geboorte goed in de gaten moet houden, hun urine steeds moet controleren en indien nodig de kittens een dag, mogelijk wat langer, flesvoeding moet geven. Antistoffen tegen bloedgroep A in de eerste moedermelk kunnen schadelijk zijn voor kittens met deze bloedgroep dus daarom tijdelijk de voeding via een flesje.
Een flesje met melk zal voor Wiesje mogelijk als vrij normaal overkomen omdat zijzelf zo groot is gebracht. De reden daarvan was wel een andere. Dit staat in de blogs van november 2019. In het verleden hebben meerdere poesjes met deze bloedgroep hier nestjes grootgebracht. Onze Abessijnse poes Sijntje met bloedgroep b/b heeft zelfs twee keer een nestje gekregen van een kater met bloedgroep A.
